AVEYRON TENNISKOMMITTÉ, TARN TENNISKOMMITTÉ, BRITTANISK TENNISLIGA, PYRENEES ORIENTALES TENNISKOMMITTÉ, PROVENCE-ALPES-COTE D'AZUR LEAGUE, HAUTE VIENNE TENNIS KOMMITTÉ, PYRENPADEL CLUB AGEN, DORDOGNE TENNIS-KOMMITTÉ, GRAND EST TENNIS LEAGUE, GIRONDE TENNIS-KOMMITTÉ, CHARENTE MARITIME TENNIS-KOMMITTÉ, LANDES TENNIS-KOMMITTÉ, AUDE TENNIS-KOMMITTÉ, AUVERGNE-RHONE-ALENE TENNEN TENNEN, TENNIS TIDEN COMITE GERS TENNIS, BOURGOGNE FRANCHE COMTE TENNIS LEAGUE, GARD TENNIS COMMITTEE, SAONE ET LOIRE TENNIS COMMITTEE, SPOON CENTER, BOURBON OLYMPIQUE TENNIS-CLUB, TC DE BANDOL,PADEL BOCAGE,PADEL ATTITUDE, AGNETZ ASSOCIATION SPORTIVE, TC TOULONNAIS, WORK AND PADEL HOPPS, SOM MILELLI, ESPRIT PADEL CLUB, TENNIS SPORTING CLUB DE CASSIS,PADEL TOUCH ARCACHON BASIN, HOSSEGOR ODYSSEY TC, STOR PADEL, BIARRITZ OLYMPIQUE, LAGORD TENNIS SQUASH, TESTE TC, ATLANTIC STADIUM MULTISPORTS, SAINTES TC, TC SAINT CYRIEN,PADEL SPOT, SALJON TC, 4PADEL SYDMETZ, FEMMA PADEL ANNEMASSE, SPORTHORIZON, SETE PADEL,TENNIS PADEL CAP D'AGDE, TC DE LA VIERE, TENNIS CLUB DE PIGNAN, TENNIS PADEL CLUB PALAVAS, BEZIERS PADEL CLUB, HAUTS DE NIMES PADEL CLUB, SPORTTEMPELEN, 4PADEL,PADEL TOLOSA, EVREUX ALM, RÖD STJÄRNA PADEL TENNIS CLUB, SARLAT TC, PINSAN EYSINES TC, TENNIS PADEL CARNAC BEAUMER, VAUZELLES ASA, NEVERS ASPTT, RACKET PARK BPST, BRIGNAIS-CHAPONOST (TENNIS CLUB DE), REUNION PADEL CLUB, TC BARBOSSI, TCM VENCOIS, LA CIOTAT TENNIS CLUB, ANGERS TENNIS CLUB, TC PADEL REICHSTETT, TC LORGUAIS, ELECTRICITE STRASBOURG AS, TENNIS CLUB LE BRIOLET, HERS TENNIS CLUB, TCM MOUANS SARTOUX, 4PADEL MULHOUSE, TC CASTELBRIANTAIS, SAINT ASTIER TC, MARIGNIER TENNIS CLUB, TC SAINT-VICTORET, STADE MONTOIS, AREA PADEL CLUB, CHAMBERY TC, TC FRONTIGNAN, TC PORT BARCARES, KAZA A PADEL CLUB, HUB PADEL, VENDOME UNION SPORTIVE TENNIS, HERMITAGE ACADEMIE TENNIS, USPGSECTION TENNIS, SAINT JORIOZ TC, SAINT PRIEST (TENNIS CLUB DE), TC MONPLAISIR THEZAN, OLYMPIQUE GRANDE-SYNTHE, LUY DU BEARN TC, PAU TC, PAU TC PADEL, PROVINS TC, LIGUE ILE DE FRANCE TENNIS, MOULINS LES METZ TC, AS TENNIS PADEL LUCOIS, ALL IN PADEL ASSOCIATION, ASPTT GRAND LYON TENNIS, POITIERS STADE, TEICH DELTA TC, ASPTT MONTPELLIER, MELGORIENNE RACQUET, IPC SPORT, ACACIA TC, MUNICIPAL 5EME (TENNIS CLUB), TENNIS SQUASH BADMINTGUNGGENT PIEGON TENNIS CLUB, TC BEAUSOLEIL, TCP ASSOCIATION PADEL,PADEL CLUB DE L'ALBIGEOIS, TENNIS SQUASH BADMINTON VALENCIENNES, MB PADEL,DE PADEL BOIS D ARCY CLUB, ROUEN PADEL SPORTS ASS ARENA, 4PADEL BORDEAUX, GUETHARY TC, URBAN SOCCER LILLE LEZENNES, GAME SET PADEL,4PADEL LIMOGES, SEYNOD ETOILE SPORTIVE TC, MONTANAY (TENNIS CLUB DE), COULOUNIEIX CHAMIERS, BORDEAUX TC, TC VIGNAL, AS PADEL AFICIONADOS, DARDILLY CHAMPAGNE (TENNIS CLUB), EFM DUNKERQUE,PADEL DES ANCISES, BIEVILLE TC LA POMMERAIE, ANNECY TENNIS, PLANETE RAQUETTES SAS, PERIGUEUX CA, WIN WIN PADEL, VERNON TC, LA BAULE TC, TOULOUSE PADEL KLUBB,PADEL OCH FOT STRASBOURG, SPORTKLUBBEN NANTES, TC KOMMUN DENAIN, BOURG DE PEAGE TC, LOU TENNIS PARC, 4PADEL Rouen, LE FIVE VALENCIENNES, BISCARROSSE OLYMPIQUE TC, CARNAC TENNIS CLUB DE BEAUMER, SAS PADEL RIVIERA,PADEL-TENNISMÖTE 4 PADEL, ÖVERallt - B14, TC SALEILLENC, CLUB DE PADEL DE L'ADOUR, US PECQ SECTION TENNIS, TC DU MAS, TC GRAND STADE ST CYPRIEN, SARL LV SPORTS, RODEZ TENNIS PADEL, 5 RACKETS, TC BAILLARGUES, TENNIS CLUB AMIENS METROPOLE,PADEL MARSEILLE, ADN SPORTS, PAPE (TENNIS CLUB DE LA), NORGES LES BOIS TC, TC ESSARTAIS, ANGERS PADEL, CLUB DES CEDRES, TENNIS CLUB DE GEMENOS, BRUYERES (LES) TC, 4PADEL STRASBOURG, EL PADEL CLUB, ASCAP TENNIS MONTBELIARD, COSD-TCB, TC DE MONTREDON CORBIERES, AS LES PYRAMIDES, COMMITE CHARENTE TENNIS, TC DE STRASBOURG, MEZZAVIA TENNIS CLUB, SAS SEVAN, RENNES GARDEN TENNIS CLUB, TC RAMEN PADEL SHOT, TC BAILLY NOISY LE ROI, GANNAT (TENNIS CLUB), RUGBY PARK 64, TREMBLADE TC (LA), TC BITERROIS, TC DES LOGES ST GERMAIN, AS CHAPELLE ST AUBIN, USC MOULIN A VENT, AS TENNIS LA CIOTAT / CEYRESTE SAINT CHAMOND (TEN SQUASH CLUB), TENNIS ACADEMY DE LUMINY, TENNIS PADEL CLUB PEYNIER, LIGUE PAYS DE LA LOIRE TENNIS, PROVENCE PADEL, GARDEN TC ST JEAN DE MONTS, TC GRUISSAN, TENNIS CLUB DE L'ILE DE SAINT MARTIN, RNC SOCC ORANGE, SQUASH CLUB PARC DUCUP, TENNIS CLUB TARASCON, VALLIERES TENNIS CLUB,Padel Club de Solesmes, PIAN MEDOC AS, AUC TENNIS - PADEL, CASTELPONTIN (TENNIS CLUB), CLERMONT UC, HERAULT TENNIS-KOMMITTÉ, FFT COMPANY TENNIS CLUB, AS MANTAISE, 4PADEL SAINT LOUIS, USAP TENNIS, CUSSET (TENNIS CLUB), ASPTT CARCASSONNE, TC ARGELES SUR MER, JUSSACOIS (TENNIS CLUB), TENNIS CLUB ST GEORGES LES BAINS,KAZ A PADEL CLUB, CANET 66 TENNIS, TC ROQUETTAN, LE CENTRAL CLUB, GISORS TC, INSIDE CLUB, TALENCE USTCT, VAUX SUR MER TC,PADEL SHOT ST ETIENNE, ARCACHON TC, LIGUE NOUVELLE CALEDONIE TENNIS, CENTRAL SPORT CLUB, TC SEDAN, VIENNE TC, 4 PADEL MARVILLE, SOM GEISPOLSHEIM-GARE, DDR TENNIS PADEL GUIPAVAS, STADE TOULOUSAIN TENNIS CLUB, LE S'MATCH, FAREBERSVILLER TC, FOUESNANT TENNIS CLUB, ASPTT CARPENTRAS, CHANTILLY CLUB, ES BONCHAMP, TC DIONYSIEN STE CLOTILDE, BOURG LES VALENCEPADEL FABRIK,PADEL TOLOSA MONTAUBAN ACADEMIE, OLYMPIC SEMEAC TENNIS, TENNIS PADEL CLUB BARCARES, LA BUISSE TC, ALL IN TENNIS COUNTRY CLUB DE GRASSE, TC ACACIAS, BAJH SAS SPOON CENTER THISE, ALL IN PADEL DECINES, TENNIS SQUASH LES PEUPLIERS, LYON (TENNIS CLUB OF), LOIR AND CHER TENNIS COMMITTEE, LE PUY (TENNIS CLUB), LUZIEN TC, LIGUE CENTER VAL DE LOIRE DE TENNIS, TENNIS PADEL CONCARNEAU, CORSE TENNIS LEAGUE

Vill du prenumerera på vårt nyhetsbrev för denna forskning?

Du kommer att få ett e-postmeddelande för varje ny turnering som motsvarar denna sökning

Framgångsrik registrering

Du kommer att få ett e-postmeddelande för varje ny turnering som matchar din senaste sökning

Avslutad prenumeration

Du har avslutat prenumerationen på turneringsvarningar

Turneringsåterhämtning

16 - 17 Oktober
  • telefon: 0951405607
    adress: 16 ZA du gros ek, route de dieppe - 76230 ISNEAUVILLE
    Domare: Jonathan UZAN

  • Mediaturnering Padel Tower:

    Många priser att vinna genom att dra lott bland alla deltagare, även trots ett grymt nederlag har du chansen att vinna ett av dessa magnifika priser:

    - Praktik i Padel 

    - Snöskor Padel 

    - 2 nätter i Wimereux (havsutsikt)

    - 1 dag i fyrhjuling

    och många andra !

    Närvaro av en sjukgymnast under turneringen.

    Du får möjlighet att äta på plats, vår kock Alex kommer att vara närvarande ;-)

16 Oktober
  • telefon: 0450845903
    adress: 16, RUE 2 MONTAGNES QUEB - 74100 VILLE LA GRAND
    Domare: Yohan BORGEL
16 - 17 Oktober
  • telefon: 0610384535
    adress: rue des ancises - 03300 CREUZIER LE NEUF
    Domare: Cyprien MICHEL
16 Oktober
  • telefon:
    adress: 435 rue Christophe Colomb - 62700 BRUAY LA BUISSIERE
    Domare: Jonathan SALETA
16 - 17 Oktober
  • telefon: 0601287661
    adress: 247 Rue Abbé Edmé Mariotte - 33260 LA TESTE DE BUCH
    Domare: Stephane DUGAST
16 Oktober
  • telefon: 0559265616
    adress: chemin du trinquet - 64210 GETHARI
    Domare: Alain MARTIREN
16 - 17 Oktober
  • telefon: 0629151586
    adress: avenue leo lagrange - 13600 LA CIOTAT
    Domare: Alexander TORTOSA
16 - 17 Oktober
  • telefon:
    adress: 352 Rue des Ecoles - 38500 LA BUISSE
    Domare: Benjamin TOURNEBOEUF
16 Oktober
  • telefon: 0559645416
    adress: 89 avenue du 1er mai - 40220 TARNOS
    Domare: Marie BOURA
16 - 17 Oktober
  • telefon: 0134803472
    adress: Les Pyramides, 16 avenue de Saint Germain - 78560 LE PORT MARLY
    Domare:
16 Oktober
  • telefon: 0546029688
    adress: Aire de La Lande - BP 4 - 17600 SAUJON
    Domare: Christophe HERNANDEZ

  • Klubbadress: Voie du Pied de Talus 17600 Saujon

16 - 17 Oktober
  • telefon: 0624568938
    adress: Aquatechnic Park, 9 rue de Dublin - 34200 SETE
    Domare: Guillaume LARY
16 Oktober
  • telefon: 0631081911
    adress: Hörnet av Chemin du Roi, rue de la Musse - 37530 CHARGE
    Domare: Pascal GUION

  • ÅTERSTÄLLNING MÖJLIG PÅ PLATSEN

    REGISTRERING MÖJLIG TILL 12 OKTOBER 2021 

    Godmodig domare  : Pascal GUION

    racketpark@outlook.fr

16 Oktober
  • telefon: 0561160606
    adress: 19 aveny Georges Guynemer - 31770 COLOMIERS
    Domare: Francois Xavier CONINCK

  • P100 Män +45 år på lördag morgon

    Det finns också en P250 män + 45 år gamla på eftermiddagen

16 Oktober
  • telefon: 0561160606
    adress: 19 aveny Georges Guynemer - 31770 COLOMIERS
    Domare: Francois Xavier CONINCK

  • P250 Män +45 år på lördagseftermiddagen

    Det finns också en P100 män + 45 år på morgonen

16 - 17 Oktober
  • telefon: 0692850448
    adress: 4 RUE JEAN ROBERT - 97419 LA POSSESSION
    Domare: Frédéric PERIA-SIMBIN
16 - 17 Oktober
  • telefon: 0326217304
    adress: 25 Rue Jansen - 51000 CHALONS EN CHAMPAGNE
    Domare: Adrian COLLARD

  • SLUT AV REGISTRERING DEN 10 OKTOBER

    MÅLTIDER PÅ BESTÄLLNING

16 - 17 Oktober
  • telefon: 0683945213
    adress: 21 rue Gambetta-77870 Vulaines-sur-Seine
    Domare: Marc CHAMAILLARD
16 - 17 Oktober
  • telefon: 0558782067
    adress: 1359, avenue du Pyla - 40600 BISCARROSSE PLAGE
    Domare: Stephane DUGAST
16 - 17 Oktober
  • telefon: 0649385064
    adress: red star tc, 81 rue de beaupuy - 87100 LIMOGES
    Domare: Sophie DOUCHET
17 Oktober
  • telefon: 0559265616
    adress: chemin du trinquet - 64210 GETHARI
    Domare: Pascale ETCHEMENDY
17 Oktober
  • telefon: 0322445304
    adress: Chemin de Vauvoix - 80080 AMIENS
    Domare: Emmanuel DAVERDIN
17 Oktober
  • telefon: 0181850560
    adress: 14 rue gustave Eiffel - 91070 BONDOUFLE
    Domare: Thomas SCHMITZ

  • Turneringsregistrering endast via e -post

    B14padel@ gmail.com

    licens / telefon / post: från båda spelarna

17 Oktober
  • telefon:
    adress: Freedom Space, Route de Perpignan - 11100 NARBONNE
    Domare: Fabrice REBY

  • pris inklusive turnering och buffé

17 - 18 Oktober
  • telefon: 0327461403
    adress: Avenue de Reims, Access Stade du Hainaut - 59300 VALENCIENNES
    Domare: Aymeric FOX
X