CASTELPONTIN (TENNISKLUBB), TENNIS PADEL CAP D'AGDE, AGASC TC MONTALEIGNE, TENNIS SPORTING CLUB DE CASSIS, TC TOULONNAIS, WIN WIN PADEL, TC DE BANDOL, TC BEAUSOLEIL,PADEL CLUB AGEN, SPOON CENTER, ATLANTIC STADIUM MULTISPORTS, RED STAR PADEL TENNISKLUBB, 4PADEL LIMOGES, ANGERS TENNIS CLUB, 4PADEL BORDEAUX, STOR PADEL, LUY DU BEARN TC, COMMITE CHARENTE TENNIS, LE S'MATCH, AS MANTAISE, SETE PADEL, IPC SPORT, THE PADEL BOIS D ARCY CLUB, GEMENSKAP 5EME (TENNIS CLUB), LE FIVE VALENCIENNES, RUGBY PARK 64,PADEL OCH FOTSTRASBOURG, 4PADEL STRASBOURG, TC BAILLARGUES, GUETHARY TC, GISORS TC, CLUB DES CEDRES, THE SPORTING CLUB NANTES,PADEL TOUCH ARCACHON BASIN, AS PADEL AFICIONADOS, TENNIS CLUB DE GEMENOS, 4PADEL MULHOUSE, PIGNAN TENNIS CLUB, HAUTS DE NIMES PADEL CLUB, TC DE LA VIERE, MELGORISK RACKET,PADEL ATTITUDE, AUVERGNE-RHONE-ALPES LEAGUE, 4PADEL Rouen, TC SAINT CYRIEN, OMRÅDE PADEL CLUB, OLYMPIC BISCARROSSE TC, ADN SPORTS,PADEL TOLOSA, ALL IN PADEL ASSOCIATION, TC CASTELBRIANTAIS, TC ESSARTAIS, FIVE PADEL ANNEMASSE, BRUYERES (LES) TC, ESPRIT PADEL CLUB, AUC TENNIS - PADEL, BIEVILLE TC LA POMMERAIE, SOM TENNIS PADEL LUCOIS, ARBETE OCH PADEL HOPPS, TC LORGUAIS, TCM VENCOIS, TC ROQUETTAN, TC DE STRASBOURG, EVREUX ALM, TENNIS PADEL CLUB PEYNIER, TCM MOUANS SARTOUX, ROUEN PADEL ARENA ASS SPORTIVE, TC SAINT-VICTORET, MOULINS LES METZ TC, RODEZ TENNIS PADEL, SAS SEVAN, SPORTTEMPELEN, STADEN AV PAGE TC, BEZIERS PADEL CLUB, RACKET PARK BPST, COMMITE PYRENEES ORIENTALES TENNIS, SPORT HORIZON, COSD-TCB,PADEL DES ANCISES, EFM DUNKERQUE, TC RAMATUELLOIS - avsnitt, ORANGE RACQUETTES CLUB, TC BAILLY NOISY LE ROI, LAGORD TENNIS SQUASH, SAINT ASTIER TC, MB PADEL, TC MONPLAISIR THEZAN, VERNON TC, NORGES LES BOIS TC, USAP TENNIS, SAUJON TC, ASPTT GRAND LYON TENNIS, ACACIA TC, SAINT PRIEST (TENNIS CLUB OF), NEVERS ASPTT, PLANETE RAQUETTES SAS, RENNES GENNIS CLUB, DUNKIRK BADMINTON SQUASH TENNIS, 4 PADEL, MARIGNIER TENNIS CLUB, CLUB OF PADEL DE L'ADOUR, HERMITAGE ACADEMIE TENNIS, TENNIS SQUASH BADMINTON VALENCIENNES, AGNETZ SPORTFÖRENING, TENNIS CLUB AMIENS METROPOL,PADEL BOCAGE,PADEL MARSEILLE, TOULOUSE PADEL CLUB, TC DES LOGES ST GERMAIN, TC PADEL REICHSTETT, PAU TC, TC BITERROIS, AS CHAPELLE ST AUBIN, STADE MONTOIS, ANGERS PADEL, NAV PADEL,PADEL CLUB DE L'ALBIGEOIS, LA BAULE TC, SAINTES TC, SAINT JORIOZ TC, LE CENTRAL CLUB, REUNION PADEL CLUB, TC MUNICIPAL DENAIN, ASPTT MONTPELLIER, ASCAP TENNIS MONTBELIARD, TCP ASSOCIATION PADEL, OLYMPIQUE GRANDE-SYNTHE, CHASSIEU TENNIS, PROVINS TC, COUNTRY CLUB PADEL,4PADEL METZ SUD, TC DE MONTREDON CORBIERES, TC PORT BARCARES, TC ACACIAS, AS LES PYRAMIDES, TC GRAND STADE ST CYPRIEN, TC SALEILLENC, BIARRITZ OLYMPIQUE,Padel Club de Solesmes, GERMIGNY AGT, LIGUE PAYS DE LA LOIRE TENNIS, 4PADEL SAINT LOUIS, ANNECY TENNIS, SARL LV SPORTS, CHAMBERY TC, MONTANAY (TENNIS CLUB DE), BRIGNAIS-CHAPONOST (TENNIS CLUB DE), EL PADEL CLUB, BORDEAUX TC, SPELINSTÄLLNING PADEL, TENNISKLUBB AV SAINT MARTIN, LIGUE PROVENCE-ALPES-COTE D'AZUR,PADEL-TENNISMÖTE 4 PADEL, TC GRUISSAN, HOSSEGOR ODYSSEY TC, COMMITE DORDOGNE TENNIS, COMMITE HERAULT TENNIS,Padel Horizon Raquette Club, LOU TENNIS PARC, US PECQ SECTION TENNIS, TC VIGNAL, POITIERS STADE, TENNIS CLUB TARASCON, WVERHWHERE - B14, CLUB TENNIS ENTREPRISE FFT, CARNAC TENNIS CLUB DE BEAUMER, 4PADEL, TC ARGELES SUR MER, SARLAT TC, TESTE TC, DARDILLY CHAMPAGNE (TENNIS CLUB), TENNIS ACADEMY DE LUMINY, BOURBON OLYMPIQUE TENNIS-CLUB, 5 RACKETS, Hennes TENNIS CLUB, PIAN MEDOC AS, PAPE (LA) , VALLIERES TENNIS CLUB, LANDES TENNIS-KOMMITTÉ, PERIGUEUX CA, TARN TENNIS-KOMMITTÉ, LA CIOTAT TENNIS CLUB, TC DU MAS, RNC SOCC ORANGE, SAS PADEL RIVIERA, SQUASH CLUB PARC DUCUP, CLERMONT UC, URBAN SOCCER LILLE LEZENNES, SEYNOD ETOILE SPORTIVE TC, MEZZAVIA TENNIS CLUB, COULOUNIEIX CHAMIERS

Vill du prenumerera på vårt nyhetsbrev för denna forskning?

Du kommer att få ett e-postmeddelande för varje ny turnering som motsvarar denna sökning

Framgångsrik registrering

Du kommer att få ett e-postmeddelande för varje ny turnering som matchar din senaste sökning

Avslutad prenumeration

Du har avslutat prenumerationen på turneringsvarningar

Turneringsåterhämtning

05 Mars
  • telefon: 0361448121
    adress: 1 aveny Jean Monnet - 59640 Dunkirk
    Domare: Francois LUZINAR
05 - 06 Mars
  • telefon: 0320906185
    adress: 87 bis, rue Gustave Delory - 59810 LESQUIN
    Domare: Thibault NOLLET
05 Mars
  • telefon: 0671235446
    adress: 620 CHEMIN DES HAUTS DE NIMES - 30900 NIMES
    Domare: Julien DATCHARRY

  • Kvällsturnering från 18:22 till XNUMX:XNUMX

    online-registreringar av winwin-padel.com

06 - 07 Mars
  • telefon: 0493317089
    adress:1 Chemin de l'Estelle, - 06800 CAGNES SUR MER
    Domare: Christian COLLANGE
06 Mars
  • telefon: 0546672666
    adress:Fief des Jarries, Chemin des Tennis bp 15 - 17140 LAGORD
    Domare: Frédéric BOUTON

  • Möjlighet att äta lunch på plats. Information genom att ringa klubben (05.46.67.26.66)

    Matchformat: 2 vinnande set i 4 matcher. 3: e set, bra tie-breaker. 

    Final: 2 vinnande set i 6 matcher, 3: e set, superavgörande spel.

12 Mars
  • telefon: 0469968060
    adress:PARC CLUB DE L'ARBOIS, ROUTE DE CALAS - 13480 CABRIES
    Domare: Justin lopes
13 Mars
  • telefon: 0494141290
    adress:Entrevert-distriktet, 342 Avenue Eole - 83160 LA VALETTE DU VAR
    Domare: Jerome SCIARRINO
13 Mars
  • telefon: 0516193452
    adress: 24 aveny Paul Langevin - 17180 PERIGNY
    Domare: Harold BERNARD
13 - 14 Mars
  • telefon: 0492191050
    adress:1691 Avenue de la République, - 06550 LA ROQUETTE SUR SIAGNE
    Domare: Edgar MUS
13 - 14 Mars
  • telefon: 0467010360
    adress:International Tennis Center, 3 avenue de la Vigne - 34300 LE CAP D AGDE
    Domare: Francois LORENZO
14 Mars
  • telefon: 0320906185
    adress: 87 bis, rue Gustave Delory - 59810 LESQUIN
    Domare: Thibault NOLLET
14 Mars
  • telefon: 0469968060
    adress:PARC CLUB DE L'ARBOIS, ROUTE DE CALAS - 13480 CABRIES
    Domare: Justin lopes
16 Mars
  • telefon: 0645293524
    adress:172 avenue du Stand, - 58000 CHALLUY
    Domare: Samuel PELOILLE
19 - 21 Mars
  • telefon: 0327461403
    adress:Avenue de Reims, Access Stade du Hainaut - 59300 VALENCIENNES
    Domare: Aymeric FOX
19 Mars
  • telefon: 0469968060
    adress:PARC CLUB DE L'ARBOIS, ROUTE DE CALAS - 13480 CABRIES
    Domare: Justin lopes
19 - 21 Mars
  • telefon: 0951591953
    adress: 95 avenue des sports - 59240 DUNKERQUE
    Domare: Valérie DUMARQUEZ

  • registrering ska göras hos Bertrand Cappelle 06 14 61 96 49. Tack.

20 - 21 Mars
  • telefon: 0442012124
    adress:Av des Gorguettes, - 13260 CASSIS
    Domare: Catherine MONTI
20 - 21 Mars
  • telefon: 0789442411
    adress: 92 chemin des Accates - 13011 MARSEILLE
    Domare: Olivier LAUNO
26 Mars
  • telefon: 0469968060
    adress:PARC CLUB DE L'ARBOIS, ROUTE DE CALAS - 13480 CABRIES
    Domare: Justin lopes
27 Mars
  • telefon: 0478269283
    adress: Chemin des Bouchets - 69800 SAINT PRIEST
    Domare: Elena MARTIN

  • Särskild nybörjarturnering.

     

27 Mars
  • telefon: 0494141290
    adress:Entrevert-distriktet, 342 Avenue Eole - 83160 LA VALETTE DU VAR
    Domare: Jerome SCIARRINO
27 - 28 Mars
  • telefon: 0493780641
    adress:Le Devens, Stade Vanco - 06240 BEAUSOLEIL
    Domare:

  • ranking matcher

    catering möjlig

27 - 28 Mars
  • telefon: 0622167935
    adress:PETITE BASTIDE by Décatlhon, Avenue des chabauds - 13320 BOUC BEL AIR
    Domare: Stephane MASSOT

  • Möjlig kvalificering för den slutliga dragningen på fredag ​​kväll med slutlig dragning på lördag fram till 1/8 och söndag 1/4, semi och final.

    Format C: 3 uppsättningar med 4 spel, avgörande spel 4/4, 3: e uppsättningen = bra att avgöra 10 poäng för kvalet 

    Format B: 3 uppsättningar om 6 spel, 3: e uppsättningen = superavgörande spel med 10 poäng till 1/8

    Format A: 3 set till 6 set från 1/4

27 Mars
  • telefon: 0369761224
    adress:ZA du Carreau Anna, ZA du Carreau Anna - 68270 WITTENHEIM
    Domare: Philippe GRAFF
29 Mars
  • telefon: 0241668686
    adress: 4 Bd Marc Leclerc - 49000 ANGERS
    Domare: Olivier MOINE
X